Ubezpieczyciel zaniżył wypłacone odszkodowanie? Zawsze warto się odwołać

Obowiązek posiadania przez właścicieli pojazdów ubezpieczenia OC w praktyce nierzadko okazuje się nie tyle sposobem na to, by żaden z poszkodowanych nie miał kłopotu z naprawieniem szkód, do jakich doszło na skutek kolizji, ale istną żyłą złota dla ubezpieczycieli. Ci robią co mogą, by uniknąć wypłacania pełnych należnych odszkodowań. Zawsze istnieje jednak sposób na to, by zmusić takie przedsiębiorstwo do wywiązywania się ze swoich obowiązków. Oprócz tego, możliwe jest wsparcie dla każdego, kto samodzielnie sobie z podobnymi zadaniami nie poradzi, albo nie ma na to czasu.

Zawsze wnikliwie sprawdzajmy całą wytworzoną dokumentację

Jeśli mamy przekonanie – a jest to niestety sytuacja występująca nader często – że wypłacone nam odszkodowanie nie odpowiada skali strat, jakie ponieśliśmy w zdarzeniu drogowym, pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, jest przyjrzenie się sposobowi, w jaki ubezpieczyciel przystąpił do usuwania szkody. Powinniśmy wystąpić do niego o pełną dokumentację, którą on ma obowiązek nam udostępnić. Jeśli okaże się, że znajdujemy w niej dowody uchybień, w postaci np. zastosowania niewłaściwych cen robocizny czy części, albo nieprawidłowej oceny zakresu szkód, mamy podstawy do tego, by dochodzić swoich praw. Od jego decyzji o wypłacie odszkodowania w ustalonej przez niego kwocie możemy się odwołać, a następnie ma on trzydzieści dni na udzielenie nam odpowiedzi. Reakcje towarzystw są wówczas różne. Zdarza się, że odwołanie pozostaje bez reakcji, albo podtrzymuje ono swoją decyzję. Bywa też, że wypłacenie dopłaty zostaje uzależnione od przedstawienia faktur za naprawę. Tymczasem obowiązek wypłaty odszkodowania nie jest od niej zależny, więc nie powinno mieć to miejsca, zresztą, jak mieliśmy wykonać prawidłową naprawę bez pieniędzy? Często jedynym wyjściem staje się skierowanie sprawy do sądu. Tego jednak wielu poszkodowanych się obawia i nie decyduje się na wniesienie powództwa. Sądy w naszym kraju działają wszak niezwykle opieszale. Ponadto, każdy ubezpieczyciel to duża firma, którą stać na należytą obsługę prawną swojej działalności. Czy rzeczywiście sprawa jest tak trudna?

Specjaliści skłonią ubezpieczyciela do wywiązania się ze swoich zobowiązań

Dotychczasowe doświadczenie wszystkich, którzy zajmowali się podobnymi przypadkami dowodzi, że w zdecydowanej większości przypadków prędzej czy później ubezpieczyciel, który zaniżył odszkodowanie musi uznać swój błąd i wypłacić brakujące pieniądze. Dopłaty do odszkodowań wielu poszkodowanym są tymczasem potrzebne jak najszybciej. Właśnie do nich skierowana jest nasza oferta – odkupimy jego szkodę i wypłacimy należne mu środki, a potem sami zajmiemy się ich odzyskaniem od firmy ubezpieczeniowej. Wysokie kwalifikacje i doświadczenie naszych pracowników powodują, że jesteśmy spokojni o rezultat podjętych przez nich działań i możemy zaproponować naszym Klientom takie odszkodowania, jakie bez wątpliwości wystarczają na pokrycie poniesionych przez nich strat.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...