Ubezpieczyciel za uszkodzony samochód wypłacił Ci grosze? Sprawdź, czy nie zaniżył odszkodowania

Towarzystwa ubezpieczeniowe niestety bardzo często zaniżają wypłacane odszkodowania. Robią to, bo ciągle zbyt duża liczba poszkodowanych, choć jest świadoma, że nie otrzymała pełnej należnej kwoty, nie decyduje się na podjęcie zmagań ze skąpym przedsiębiorstwem. Dotyczy to również szkód komunikacyjnych. Warto to jednak robić i dokładnie przyglądać się sposobowi, w jaki usunięto szkodę. Tym bardziej, że łatwo dziś uzyskać w tym pomoc.

Wystąp do ubezpieczyciela o kopie wszystkich dokumentów

Jeśli wyrazimy takie życzenie, firma ubezpieczeniowa ma obowiązek przesłać nam na wskazany adres całą sporządzoną dokumentację, począwszy od protokołu z oględzin, poprzez zdjęcia, wycenę wartości pojazdu przed zdarzeniem, aż po kosztorys i decyzję o wypłacie. Kosztorysowi należy poświęcić szczególną uwagę. Sprawdźmy, czy zastosowane stawki za roboczogodziny odpowiadają rynkowym. Bardzo często wątpliwości budzą ceny części zamiennych. Czy otrzymaliśmy pieniądze za nowe i oryginalne, czy też może za używane albo zamienniki? Jeżeli nasz samochód był zadbany i w dobrym stanie, dlaczego ma być naprawiany byle jak? Ponadto, mogło dojść do tzw. optymalizacji ze względu na wiek pojazdu, a także nieuwzględnienia pełnego zakresu uszkodzeń. Niektóre z nich mogły zostać pominięte, a np. elementy, które powinny zostać wymienione zostały uznane za możliwe do naprawy. Jeśli dopatrzymy się choć jednego z wymienionych przypadków, to znaczy, że nie otrzymaliśmy pełnego, należnego odszkodowania i należy nam się dopłata do odszkodowania.

Pozostaw zmagania z ubezpieczycielem fachowcom

Wówczas należy się odwołać od decyzji ubezpieczyciela, wykazując nieprawidłowości, jakich się dopuścił przy usuwaniu szkody. Nigdy nie mamy jednak pewności, że dopłata zostanie nam przyznana, nawet jeśli sami nie mamy najmniejszych wątpliwości, że te pieniądze nam się należą. Sprawdzenia otrzymanego kosztorysu warto dokonywać z pomocą niezależnego rzeczoznawcy, jest to jednak kosztowne, a będziemy musieli zapłacić za to sami, podobnie będzie z pomocą prawnika. Nie trzeba jednak składać broni.

Walka z towarzystwem ubezpieczeniowym, nawet jeśli sprawa jest oczywista, może okazać się niełatwa i długotrwała. Wszystko może się jednak zmienić, gdy do działania przystąpimy my. Zatrudniamy fachowców, którzy zajmą się przedstawionym przez TU kosztorysem i w sposób niezbity wykażą wszystkie uchybienia. Nasza skuteczność pozwala nam jednak na dużo więcej, niż pomoc w uzyskiwaniu dopłaty. Odkupimy odszkodowanie, natychmiast wypłacając poszkodowanemu pieniądze, które wedle naszych ustaleń mu się należą, a odzyskaniem ich od ubezpieczyciela zajmiemy się sami.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Brak ocen)
Loading...