Sytuacje, w których osoby poszkodowane przez zniszczenie mienia w wyniku pożaru, bądź zalania otrzymują zaniżone odszkodowanie zdarzają się bardzo często. Szacuje się bowiem, że w zdecydowanej większość przypadków kwoty przyznawane przez ubezpieczycieli nie rekompensują w pełni poniesionych strat.

Wpływ na taki stan rzeczy ma przede wszystkim fakt, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie uwzględniają wielu prac jakie należy wykonać, by doprowadzić mieszkanie lub dom do stanu sprzed pożaru, bądź zalania. Podobnie rzecz ma się z materiałami użytymi do remontu – tutaj ubezpieczyciel często w kalkulacji uwzględnia tańsze i gorsze zamienniki.

Osoby poszkodowane w wyniku takich zdarzeń nie stoją jednak na straconej pozycji. Okazuje się bowiem, że
z zaniżonym odszkodowaniem za pożar, czy zalanie domu można skutecznie walczyć.

Co prawda odwołanie wymaga sporządzenia prywatnej opinii oraz niekiedy wiąże się
z koniecznością kierowania sprawy na drogę postępowania sądowego, ale może przynieść oczekiwany rezultat.

Istnieje jednak drugie rozwiązanie, dzięki któremu klient uniknie stresu oraz wydatków związanych z kierowaniem sprawy do sądu. Mianowicie, każdy zainteresowany dopłatą do odszkodowania może zbyć szkodę na rzecz podmiotu, który we własnym imieniu będzie tego roszczenia dochodził potem przed sądem.

Dzięki temu klient otrzyma pieniądze bez konieczności angażowania się w procedurę postępowania odwoławczego.

Dlatego jeżeli w okresie ostatnich trzech lat ubezpieczyciel wypłacał Ci odszkodowanie za szkodę na mieszkaniu lub domu napisz do nas a poinformujemy Cię na jaką dopłatę do odszkodowanie możesz liczyć.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...