Pieniądze od razu w kieszeni. Sprzedaż szkody to nierzadko najlepsze wyjście

Dochodzenie swoich roszczeń bywa zadaniem niezwykle kłopotliwym. Co istotne, trudno jest odzyskać należne pieniądze nie tylko od tych, którzy ich nie mają albo tak twierdzą, ale także od podmiotów, które nieustannie zapewniają o swojej gotowości do zaspokojenia wszystkich potrzeb ewentualnych poszkodowanych. Gdy jednak zachodzi potrzeba uzyskania odszkodowania z OC, ubezpieczyciele imają się wszelkich sposób, by je zaniżyć. Na szczęście, nie trzeba się z tym zmagać osobiście.

Kto i kiedy może dokonać sprzedaży szkody?

Możliwość zbywania roszczeń jest przewidziana polskim prawem. Co prawda, nie wszyscy mogą z niej skorzystać. Dotyczy to zwłaszcza szkód na osobie. Nie ma jednak istotnych ograniczeń, jeśli chodzi o szkody o charakterze majątkowym, do jakich zalicza się uszkodzenie samochodu. Trzeba jedynie pamiętać, by uczynić to zanim minie okres przedawnienia. Popularność takiego rozwiązania w naszym kraju rośnie. Jest to związane ze sposobem, w jaki towarzystwa ubezpieczeniowe postępują z poszkodowanymi, którym należą się odszkodowania na pokrycie pozostałych po zdarzeniu uszkodzeń samochodu. Są one nagminnie zaniżane na różne sposoby. Choć odwołanie się od decyzji o wypłacie odszkodowania jest możliwe, to nie ma pewności, że już na tym etapie ubezpieczyciel się ugnie i zrezygnuje z dalszego wzbraniania się przed wywiązaniem się ze swoich zobowiązań. Nierzadko jest to więc początek sądowej batalii, która zajmie dużo czasu i będzie pochłaniała znaczne pieniądze – bo przecież prawnicy nie pracują za darmo, a przeciętny kierowca nie uczestniczy w takich postępowaniach na co dzień. A tymczasem, co z naszym samochodem, który według TU zasługiwał tylko na częściową naprawę z wykorzystaniem używanych części lub tanich zamienników? Ile możemy czekać na przywrócenie go do dobrego stanu? Co jeśli jest nam jak najszybciej potrzebny np. do wykonywanej przy jego pomocy pracy?

Od razu otrzymujesz pieniądze i niczym się już nie martwisz

Sprzedaż szkody jest w takiej sytuacji najlepszym wyjściem, na jakie może zdecydować się kierowca, któremu odmówiono wypłaty pieniędzy pozwalających na prawidłową naprawę jego pojazdu. Z pomocą przychodzimy w takiej sytuacji my i prowadzony przez nas skup odszkodowań. Na podstawie otrzymanej dokumentacji sporządzamy przy pomocy wykwalifikowanych i doświadczonych fachowców realny kosztorys, stanowiący podstawę do ustalenia kwoty, jaka będzie stanowiła odszkodowanie zasługujące na miano należytego. Takie właśnie od razu wypłacamy naszemu Klientowi, od którego przejmujemy roszczenie, a jego dochodzeniem od ubezpieczyciela zajmujemy się już sami. Pozbądź się problemu i zostaw go ludziom, którzy doskonale wiedzą jak poradzić sobie z każdym towarzystwem ubezpieczeniowym.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...