Co oznacza prawidłowa likwidacja szkód? Sprawdź, jak postąpił z Tobą ubezpieczyciel

Większość z nas na szczęście niezbyt często uczestniczy w kolizji czy wypadku. Trudno więc mieć poważniejsze doświadczenie w tym obszarze i potrafić dostrzec wszystkie uchybienia, jakich może dopuścić się ubezpieczyciel. A bywa ich całkiem sporo. Wiele takich firm dokładnie wykorzystuje bowiem wszystkie sposoby, jakie pozwalają im na zaniżenie odszkodowania. Można się jednak przed tym bronić.

Przez ubezpieczyciela powinna być sfinansowana porządna naprawa samochodu

Istnieje kilka zagadnień, którym trzeba poświęcić szczególną uwagę, by odpowiedzieć sobie na pytanie, czy towarzystwo ubezpieczeniowe należycie wywiązało się ze swoich zobowiązań. Do mniej problematycznych kwestii należy czas likwidacji szkody. Od momentu otrzymania naszego zgłoszenia, firma ma trzydzieści dni na jego rozpatrzenie. Termin ten może się zwiększyć do dziewięćdziesięciu, jeśli konkretna sytuacja to uzasadnia. Musi ona jednak zostać rzetelnie wyjaśniona. Możemy dochodzić odsetek za zwłokę, jeśli TU za bardzo zwleka z reakcją. Najwięcej emocji budzi kwestia kosztorysu naprawy. Powinien on uwzględniać realny koszt roboczogodzin, jakich wymaga usunięcie danych uszkodzeń. Istotnym elementem są części zamienne. Jeśli te, które zostały uszkodzone w wyniku zdarzenia były oryginalnymi, to również oryginalne i pełnowartościowe powinny być użyte przy naprawie. Podważyć można również wycenę sporządzoną na podstawie cen tanich zamienników, które w praktyce bardzo trudno jest kupić. Ponadto, ubezpieczyciel usuwający szkodę w ramach polisy OC nie ma prawa pomniejszać rekompensaty za sprawą tzw. amortyzacji części. Stwierdza mianowicie, że instalacja nowych w używanym samochodzie podniosła jego wartość, a więc doprowadziła do wzbogacenia właściciela. W praktyce udowodnienie, że tak się stało nie jest możliwe. Wręcz przeciwnie – samochód, który brał udział w wypadku, zawsze traci na wartości handlowej. I to powinno być przez TU wzięte pod uwagę przy określaniu wysokości odszkodowania. Tymczasem, jeśli poszkodowany sam się o to nie postara, tak się nie dzieje.

Zdejmij sobie problem z głowy i sprzedaj go komuś, kto skutecznie sobie z nim poradzi

Jak zatem widać, potencjalnych bardzo trudnych punktów spornych jest bardzo dużo. Zmagania z wielką, bogatą i dysponującą skuteczną obsługą prawną firmą ubezpieczeniową to dla wielu indywidualnych kierowców zadanie ponad ich możliwości. Przy dużej determinacji i cierpliwości można uzyskać należyte odszkodowanie, jednak sprawny samochód często potrzebny jest jak najszybciej. Od sposobu wykonania naprawy często zależy ponadto jego awaryjność i bezpieczeństwo. Odkup odszkodowań, który oferujemy jest więc rozwiązaniem doskonałym. Otrzymawszy dokumentację od Klienta, sporządzamy uczciwą wycenę i wypłacamy mu takie środki, jakich naprawdę wymaga naprawa jego pojazdu. Od tego momentu wszelkie jego troski się kończą, a my przystępujemy do odzyskiwania pieniędzy od firmy ubezpieczeniowej. Kwalifikacje i doświadczenie naszych specjalistów gwarantują nam pełną skuteczność.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...