Odszkodowania PZU – czego się spodziewać, jak wystąpić o odszkodowanie i inne informacje.

Powszechne Towarzystwo Ubezpieczeniowe i Grupa PZU są największym ubezpieczycielem w kraju. Aktualnie PZU jest notowaną na giełdzie spółką, ze znacznym, ale nie większościowym udziałem Skarbu Państwa. Ze względu na skalę firmy i jej potężny udział w rynku, odszkodowania PZU są tymi, o które najczęściej pytają nasi klienci.

Jaką funkcję pełni PZU?

PZU nie jest instytucją państwową. Działa na rynku podobnie jak każde inne towarzystwo ubezpieczeniowe, z tą różnicą, że jego udziałowcem jest państwo.

Ze względu na bardzo dużą rozpoznawalność marki i logo, oraz długoletnią tradycję, Powszechny Zakład Ubezpieczeń i jego spółki-córki (np. PZU Życie) cieszą się bardzo dużym zaufaniem swoich klientów.

Nie znaczy to jednak, że PZU wypłaca odszkodowania chętniej lub wyższej wysokości niż inne towarzystwa ubezpieczeniowe. Tak naprawdę trzeba się liczyć z zaniżeniem wysokości odszkodowania, a w wątpliwych lub dotyczących dużych pieniędzy sprawach być gotowym także na drogę sądową.

PZU jest firmą i w pierwszej kolejności chroni interes swoich akcjonariuszy, a dopiero później dba o klientów.

W jaki sposób zgłosić szkodę, odwołać się i zażądać wypłaty odszkodowania od PZU?

Odszkodowania PZU uzyskuje się dokładnie tak samo jak każde inne. Na dzień dzisiejszy można zgłosić szkodę telefonicznie lub przez formularz internetowy. Jest on prosty, przejrzysty i znakomicie ułatwia współpracę z PZU.

Praktycznie każdy etap kontaktu z towarzystwem ubezpieczeniowym został zautomatyzowany i choć o oddziale czy na infolinii można porozmawiać z pracownikiem PZU, to rzadko istnieje taka potrzeba.

Także odwołania i dyspozycje wypłaty odszkodowania można załatwić przez internet bez konieczności udawania się do oddziału PZU.

Warto dokładnie przyjrzeć się decyzji dotyczącej odszkodowania PZU, ponieważ nauczeni wieloletnim doświadczeniem pracownicy towarzystwa, często w pierwszej chwili oferują dosyć niskie odszkodowanie. Wynika to z faktu, że znaczna część poszkodowanych, nawet jeśli nie zgadza się z decyzją ubezpieczyciela, to nie odwołuje się od jego decyzji.

Nie znaczy to, że propozycje PZU dotyczące odszkodowania zawsze są zaniżone, ale jednak bywają i wówczas zdecydowanie warto upomnieć się o swoje.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...